Тәрбие жұмысы.

П. И. Морозов атындағы №3 ОМ  балалар еңбегін

қанауға қарсы 12 күн күрес туралы» ақпараты

"Бала еңбегін қанауға қарсы күрес 12 күн" республикалық акциясы аясында Ақмола облысының Білім басқармасының бастамасымен еліміздің барлық өңірлерінде "балалар еңбегін қанауға қарсы 12 күн" Ұлттық ақпараттық кампаниясы өтті, оның мақсаты ересектер мен балаларды қоса алғанда, жұртшылықтың балалар еңбегін қолдану мәселесі, оның ауқымы мен сипаттамалары, оның бала мен қоғам үшін салдары, сондай-ақ осы саладағы халықаралық және ұлттық заңнаманың негіздері туралы ақпараттандырылуын арттыру болып табылады. Бұл науқан "балалық шақ, еңбектен бос" ұранымен "Бала еңбегін қанауға қарсы 12 күн" ұлттық ақпараттық кампаниясы аясында өтті. П. И. Морозова мектеп директоры бекіткен іс-шаралар жоспары әзірленді.

Балалар еңбегі өте күрделі мәселе болып табылады және бүкіл әлемде балалар құқықтарын пайдалану мен бұзуды сипаттайтын ең маңызды фактор ретінде танылған. Балалар құқығын қорғау бойынша сұрақтар сынып жетекшілерінің әдістемелік бірлестіктерінің отырыстарында қаралды. Оқушылардың жұмыспен қамтылуын, "тәуекел тобындағы" отбасыларындағы кәмелетке толмағандардың өмір сүру жағдайын анықтау мақсатында аулаларды аралау, "Жасөспірім", "Түнгі қаладағы балалар", "отбасындағы зорлық-зомбылыққа жол жоқ" рейдтер өткізілді. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құқықтары мен міндеттерін түсіндіру бойынша қолайсыз отбасынан шыққан оқушылардың заңды өкілдерімен жеке әңгімелесу өткізілді. Кәмелетке толмаған балалардың рейдтік іс-шараларын жүргізу кезінде ауыр және зиянды жұмысқа тартылған балалары анықталған жоқ.

Мектеп кітапханасында "Балалар еңбегін қанауға қарсы 12 күн" Ұлттық ақпараттық кампаниясын қолдау мақсатында оқушылар мен ата-аналарға заң актілерінің, балалардың құқықтары мен мүдделерін реттейтін нормативтік құжаттардың тақырыптық кітап көрмесі ұйымдастырылды.

2 маусымда балалар еңбегін пайдалануға қарсы 12 күнге арналған "Балалық шақ, еңбектен бос" акциясы өтті. 3 маусымда "Арай" мектеп жанындағы балалар лагерінің дистанциондық алаңында "Біз өз құқығымызды білеміз"атты әңгімелер циклы өтті. Мектеп психологы жасөспірімдердің қатысуымен балалар еңбегінің алдын алу бойынша психологиялық тренингтер өткізді. Сенім телефоны жұмыс істеді,онда әркім заң және психологиялық кеңес ала алды.

"Арай" мектеп жанындағы алаңның  онлайн ауысымына қатысушылар арасында "Менің бақытты балалық шағым" тақырыбында суреттер байқауы өтті. 10 маусымда"Арай "балалар алаңында" Өз құқығыңды біл " пікірталас алаңы өтті. Пікірталас барысында директордың ТЖ жөніндегі орынбасары балаларды кәмелетке толмағандарды қанаудан қорғауды қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасының заңнамалық базасымен таныстырды. Осылайша, өткізілген барлық іс-шаралар халықты балалар еңбегінің проблемалары туралы хабардар етуге, балалар еңбегін пайдалану мәселесіне және оны шешу тәсілдеріне қоғамдық назар аударуға бағытталған.

;margin-bottom:.0001pt;text-align: justify;text-justify:inter-ideograph;background:white'>       Среди участников онлайн смены пришкольного лагеря «Арай» прошел конкурс рисунков на тему «Мое счастливое детство», все ребята были награждены дипломами, которые были отправлены в PDF формате.

10 июня прошла дистанционно дискуссионная площадка «Знай свои права» в детском лагере «Арай». В ходе дискуссии, заместитель директора по ВР познакомила ребят  с законодательной базой Республики Казахстан, которая обеспечивает защиту несовершеннолетних от эксплуатации. Таким образом, все проведенные мероприятия были направлены на информирование населения о проблемах детского труда, на привлечение общественного внимания к проблеме эксплуатации детского труда и способам ее решения.

Жаңартылған күні: 03.04.2019 16:04
Құрылған күні: 25.05.2022 17:00